AUTOMECHANICA FUARLARI


AUTOMECHANICA FUARLARI

Automechanica otomotiv sektöründe ekipman ve yedek parça üretimi ve satış sonrası alanında dünya çapında başarılı fuar organizasyonlar düzenliyor. Dünyanın bir çok yerinde uluslararası otomotiv sektörünün profesyonellerine uygun ticaret ve bilgi aktarımı sunmayı amaçlıyor.

Ülkemizde ihracat konusunda başta gelen sektörler listesinde otomotiv sektörü de yerini almış bulunuyor. Artık Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları da ortaya koyduğu ürünleri dünya standartlarına uygun olarak imal ediyor. Bu tecrübe, otomotiv sektörünün ülkemizin başta gelen sektörlerden olma özelliğini devam ettiriyor. Ülkemizde ihracat konusunda başta gelen diğer sektörler ise gıda ve giyim sektörleridir, fakat bu alanlar ile ilgili düzenlenen fuarların başarılı olamaması da tartışılması gereken bir konu diyebiliriz.

Hanoover Messe tarafından düzenlenen automechanica fuarları ülkemizdeki fuar ziyaretçileri tablosunu üst sıralara taşımaya başladı. Düzenlenen bu fuarlar sayesinde ülkemizde otomotiv yan sanayimizin kapasitesini görmeye başladık. Katılımcı sayısının dışında, otomotiv sektörünün başta gelenleri için de oldukça başarılı bir fuar halini aldı. Önümüzdeki yıllarda düzenlenecek olan fuarlarda ise daha da büyüyeceği konusuna herkes olumlu gözle bakmakta.

Hanoover Messe fuarlara gerekli kaliteyi vererek çalışmalar yaptığı için düzenlediği diğer fuarlarda da aynı başarıyı görebilirsiniz. Ülkemize getirdiği uygulamaları ile fuar sektöründe iyi bir örnek olarak gösterebiliriz.

Bu derecede kaliteli ve ideal ticaret imkanı sunan fuarlar ülkemize katkı sağladığı ve uygulanan diğer sektörlerde de aynı katkıyı sağlayacağı açık olarak anlaşılıyor. Automechanica fuarı sayesinde otomotiv sektörünün ve yan sanayi alanında ülkemizin gelişmesine büyük oranda katkı sağladığı görülüyor.