Bir Değişimin Başlangıcı 21 Nisan


Bir Değişimin Başlangıcı 21 Nisan

Google 21 Nisan tarihi itibariyle SEO algoritmasında bir değişikliğe gitti. Bu değişiklik siteleri mobil teknolojiye sahip olan kullanıcıları sevindirecek cinsten. Mobil teknolojiye sahip siteler diğer sitelere göre daha üst sıralarda çıkacakken alakasız sayfalar ise silinecek.
Reklam ajansları bu değişikliğe uygun teknolojiler sunmaya özen göstermektedir. Önceden sitelerin sıradan bir web teknolojisine sahip olması yeterliydi ama günümüzde bu kendi başına yetersiz bir durum. Günümüzde web sitelerinin her ekran çözünürlüğüne uygun olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bunun sebebi akıllı telefon ve tablet kullanımının gittikçe yaygınlaşmasıdır. Artık web sitelerinin mobil görüntülenme oranları bilgisayar görüntülenmelerinden daha fazla. Çünkü insanlar mobil cihazları bilgisayardan daha çok kullanıyor. Bu yaygınlaşmanın doğuracağı bir sonuç da sitelerin mobil cihazlardan uygun şekilde görüntülenebilmesi ve ona uygun teknolojiler ile kodlanması oluyor. Elbette bununla birlikte arama motorlarının kullanımı da mobil cihazlarda yaygın bir hale geliyor.

Bundan dolayıdır ki artık Google, mobil arama sonuçlarında mobil teknolojiye sahip olan uygulamaların kullanım oranlarına göre aramayı neticelendirecek. Mobil teknolojiyi dikkate almayıp masaüstü teknolojisine sahip olan siteler doğal olarak yapılan aramadan sonra arka sıralarda olacak ve bundan dolayı önemli miktarda trafik kaybına uğrayacaktır.

Artık sitelerin mobil teknolojiyi gözardı etmek gibi bir lüksü kalmıyor. Google’ın bu yeniliği sizi bu sıkıntıdan kurtarıp üst sıralara çıkmanıza olanak sağlıyor.

Bu yeniliği daha önceden tahmin edebiliyorduk. Google mobil uyumlu siteleri her zaman öncelikli konuma taşıma gayesiyle hareket etmiştir. Yine de Google algoritma konusunda hemen değişikliğe gidemiyor. Kullanıcılara biraz zaman tanıyıp bu değişimden dolayı gelir kaybı yaşamamalarını hedefliyor.

Grafix Reklam Ajansı, müşterilerinin isteği doğrultusunda teknoloji sunarken web sitelerini üst konumlara taşımayı gaye edinmiştir. Bunun için de mobil teknolojiyi yaptığı her işte uyguluyor ve Konya’da hizmet vermeye devam ediyoruz.