Mobil Uyumlu Web Siteleri


Mobil Uyumlu Web Siteleri

Günümüzde bilgisayarların yanı sıra artık mobil cihazlar ve tabletlerde internet kullanımının artışı gözle görülür dereceye geldi. Bunu gözünden kaçırmayan Konya reklam ajanslarının yaptığı web siteleri mobil cihazlara uyumlu olarak yapılıyor. Mobil cihazlar ve tabletlerin ekran çözünürlükleri farklı boyutlarda olduğu için her ekrana uygun web siteleri markalar için önem kazanmıştır. Bunu mobil web sitesine sahip olmayanların şikayetlerinden anlayabilirsiniz. Site sahibi iş yerlerinin bu tür şikayetleri almaları üzerine öncelikleri, mobil cihazlara uyumlu bir web sitesi tasarımı yaptırmak oluyor. Bu şikayetlerin nedeni mobil cihazlarda gittikçe artmakta olan internet kullanımıdır.
Mobil uyumlu web sitesinin önemi
Mobil web sitesine neden önem verilmeli? Bu soru farklı şekillerde cevaplanabilir. Biz sizin için kısa bir şekilde cevaplayalım. İnternet kullanıcıları sanal ortamda mobil cihazlarda daha aktif oluyor. İşini mobil cihazlar ile internetten halledenler ziyaret ettikleri sitenin mobil uyumlu olmasına önem verirler. Mobil cihazlara uyumlu web sitelerinin diğer sitelere göre popülerliği oldukça fazladır. Siz de sitenizin popülerliğini arttırmak ve markanızın adını daha çok alana duyurmak istiyorsanız mutlaka mobil cihazlara uyumlu bir web siteniz olmalıdır. Mobil uyumlu web sitesine sahip olmadığınızı düşünürsek sitenizi telefondan ziyaret eden kullanıcılar görünümden rahatsız olacaktır. Mobil uyumlu web sitelerini tercih etmeye başlayacakları için popülariteniz düşüş gösterebilir. Durum böyle olunca maddi zarar kaçınılmaz hale gelir.
Mobil uyumlu web sitesinin ayrıcalıkları
Daha rahat bir kullanım sağlamanın yanında sizi daha çok tercih edilen bir marka haline getirmektedir. Arama motorlarında ise son dönemlerde yapılan güncellemeler sebebiyle mobil uyumlu web siteleri daha üst sıralarda yer edinmektedir. Tüm cihazlarda uyumlu olan web sitesine güncelleme veya ürün eklemesi gibi değişiklikler yapılacağında tüm çözünürlüklerde uyumlu görüneceğinden, oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bu özellik ise sizin için daha düşük maliyete ve daha az zaman harcayarak işinizi halletmenizi sağlar.